راهنمای استفاده از پماد و قطره چشمی

پماد چشمی,چشم,راهنمای استفاده از پماد چشمی

راهنمای استفاده از پماد چشمی

پنج‌شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۱ ۰ نظر  بازدید

راهنمای استفاده از پماد چشمی


استفاده از پماد چشمی

1- ابتدا دست‌های خود را با صابون بشویید.

2- قبل از استفاده از پماد چشمی آن را چند دقیقه در دست نگه دارید تا گرم و نرم‌تر شود.

3- در صورتی که چشم آسیب دیده شما ترشح دارد ابتدا با آب ولرم و دستمال نرم ترشحات آن را پاک کنید.

4- در برابر آئینه چشم‌ها را باز کنید، به سمت بالا نگاه کنید و با استفاده از انگشت اشاره پلک پایین را به آرامی به شمت پایین بکشید.

5- با فشار دادن پماد خط نازکی از پماد را در طول فضای ایجاد شده از پایین کشیدن پلک پایین، ایجاد کنید به گونه‌ای که نوک کرم با سطوح چشم تماس پیدا نکند.

6- چشم را ببندید و کره چشم را بچرخانید تا پماد در سطح چشم پخش شود، می‌توانید با چند بار پلک زدن به پخش بهتر پماد در چشم کمک کنید.

  • در صورت امکان از شخص دیگری برای استفاده از قطره چشمی کمک بگیرید.
  • پس از استفاده از پماد چشمی ممکن است برای مدت کوتاهی دید شما تار شود. که اهمیت ندارد و به زودی رفع می‌شود. ولی توصیه می‌شود تا واضح شدن دید از رانندگی و یا انجام کارهایی وابسته به دید کامل هستند خودداری کنید.
  • بهتر است در زمان استفاده از پماد چشمی از آرایش چشم اجتناب کنید.
راهنمای استفاده از قطره چشمی

ابتدا دست‌هاي خود را با آب و صابون به خوبي بشوئيد، سرخود را كمي به عقب خم كنيد، پلك تحتاني خود را با انگشت اشاره پايين بكشيد تا حفره كوچكي ايجاد شود در حفره ايجاد شده يك قطره بچكانيد. از تماس نوك قطره‌چكان به دست يا لبه پلك‌ها جلوگيری كنيد. بعد از چکاندن قطره چشمانتان را به مدت 2-3 دقیقه به آرامی بسته نگه دارید.

اين كار باعث جذب بهتر دارو و كاهش عوارض آن مي‌گردد. اگر نياز بود كه دو قطره متفاوت در يك ساعت استفاده كنيد ما بين آنها پنج دقيقه فاصله بگذاريد.

پس از باز كردن درب قطره سه هفته الي يك‌ماه بعد آن را دور بياندازيد.

در صورت چسبيدن پلك‌ها به هم چند قطره كلرامفنیکل (كلوبيوتيك) چكانده و بدون فشار به كره چشم با گاز استريل (بافت توري مانند استريل كه از داروخانه مي‌توانيد تهيه نمائيد) ترشحات نرم شده را پاك كنيد.


دیدگاه خود را بیان کنید
بازدید روز ۲۸
بازدید دیروز ۴۴
بازدید ماه ۲۲۳
بازدید کل ۱۸۶۷۷۱۲
افراد آنلاین ۱
کارشناسان خارج از دسترس